Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie 7. Infantry Division/ History of the 7th Infantry Division

 

 

History
of the
7th Infantry Division
,,BAYONET,,
 
 
 
 

7.i.d.png

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1st Platoon , B Company , 4th Battalion , 21st Infantry Regiment , 2nd Bragade ,
7Th Inafantry ( Bajonet ) Division Light.

 

 

 

 

 

·        První světová válka
 
7. pěší byla z formována a aktivována během první světové války a to přesně 6. Prosince 1917 v Camp Wheeler , Gruzie, o měsíc později byla připravena pro boj v Evropě jako součást americké expeditionary Force .
7. pěší bojovala na západní frontě kde plnila průzkumné úkoly .Dne 11.října 1918 se poprvé dostala pod silnou nepřátelskou palbu a později u města Saint-Mihiel se dostala pod první chemický útok.
Na počátku listopadu 1918 se 7. Se začínala připravovat na Hindenburskou linii jako součást 2. Armády .Divize zahájila průzkum pláně Voevre ale finální útok na pozice nebyl uskutečněn nýbrž dne 11.listopadu 1918 podpisem příměří .
Během 33 dní na frontě 7.pěší divize utrpěla ztráty 1709 vojáků . A za to byla 7. Pěší oceněna streamer Lorraine . Divize nadále zůstala v Evropě a plnila okupační povinnosti a zároveň se začala připravovat na návrat do Spojených států. Do Spojených států dorazila koncem roku 1919 a byla umístěna v Camp George G. Meade v Marylandu kde byla umístěna do 22 září 1921 kde byla následně deaktivována.  
 
 
 
 

 

 

·        Druhá světová válka
 
V Californii v Camp Ord dne 1. Července 1940 byla 7. Pěší divize reaktivována pod velením Generálmajora Josefa W. Stilwell. Po reaktivaci byla 7.pěší divize přidělena k přednímu sboru 4.Armády Spojených států a převeleny do Longview ve Washingtonu taktickým manévrům které probíhaly v srpnu 1941, po ukončení taktického cvičení se divize opět navrátila do Ford Ord kde byla umístěna až do útoku na Pearl Harbor.
Po útocích na Pearl Harbor byla společně s Californoskou národní gardou na východní pobřeží Spojených států před Japonskou invazí .
Dne 9 dubna 1942 byla formálně 7. Pěší divize na 7. Motorizovanou divizi a převelena Camp San Luisi Obispo kde o tři měsíce později zahájila přípravu pro bojové operace v Africe. Dne 1. Ledna 1943 byla odejmuta motorizovaná technika a znova byla přejmenována na 7. Pěší divizi a začala se pod vedením US Marines na obojživelné výsadky. Tyto přípravy měly za následek nasazení v Pacifiku místo v Africe pod velením USMC .

Po výcviku byla nasezena v Pacifiku kde se poprvé vylodila na ostrově Rio a Mur, v 9:30 1. Února 1945 kde 7. Pěší zahájila první bojovou činnost v druhé světové válce. Tyto ostrovy po těžkých bojích osvobodila od Japonské okupace a následně byla 7. pěší přidělena k osvobození Filipín kde operovala po boku USMC . Po osvobození Filipín se začala 7. Pěší připravovat na boje o Okinawu, které začaly na Apríl 1945 které začaly útokem na přístav Hagushi . Po 51 bitevních dnech 7.Pěší osvobodila Okinawu od Japonských sil. Během těchto bojů o Okinawu byla 7. Pěší několikrát bombardována a v některých případech se setkala s Japonskými vojáky ozbrojenými jen bodáky. Po těchto těžkých bojích byla 7. Pěší převelena do rezerv pro těžké ztráty. Další úkoly pro 7. Pěší bylo vylodění v Japonsku které nebyly uskutečněni díky kapitulaci Japonského císaře, která byla zapříčiněná svržením jaderných bomb na Hirošimu a Nagasaki. Místo toho byla 7. Pěší divize přidělená k okupačním silám v Koreji kde také mimo jiné hlídala 38. Rovnoběžku kde zůstala až do roku 1948 a na dva roky byla přidělena na okupační služby v Japonsku, kde dostala na starosti ostrovy Honšú a Hokkaido.Během druhé světové války vojáci získaly 3 medaile cti, 26 válečných křížů za statečnost a hrdinské činy v bojích s nepřítelem a spoustu dalších ocenění.

 

·        Korejské Válka
 
Po vypuknutí Korejské války v roce 1950
Se 7. Pěší divize, která byla vyčerpaná 

poválečných rocích začala připravovat znovu na válečné nasazení které pro 7. Pěší začalo 18. Září 1950 vyloděním v Incheon Sangnyuk Jakjeon a následně začala postupovat na Soul který osvobodily s USMC . Po dobití Soulu 7. Pěší postupovala na jih k odříznutí nepřátelských zásobovacích tras kde působila až do 25. Listopadu 1950 v tento den vstoupila Čínská armáda do války s USA. Rozkazem vrchního velitele Spojených států amerických 7. Pěší divize vytvořila linii proti čínské armádě kde v prvních dnech bojů utrpěla velké ztráty, tuto linii která se stalo známou jako Static line kterou bránila až do roku 1952 . Následně byla převelena k útoku na trojúhelník Hill . 14 října zaútočila na podzemní komplex severovýchodně Kumhwa který následně dobila a v oblasti zůstala až do konce října kdy byla vystřídána 25. Pěší divizí . Do roku 1953 se 7.pěší věnuje hlídkové činnosti a hlídání opěrných bodů v prostorech Old Baldy Hill a Pork Chop Hill. Po bitvě o Pork Chop Hill kde utrpěla těžké ztráty se začala připravovat na příměří které ukončilo Korejskou válku .

 

 

·        Současnost
Dne 4. června 1999 byla znovu aktivována ve Fort Carson v Coloradu jako první školící Divize pro národní gardy ve směrech pozemních cvičeních a koordinaci s jinými jednotkami. V současnosti 7. Pěší divize nemá žádné podřízené pluky a nadále se zaobírá školením jednotek      

 
·        Studená válka a Válka ve Vietnamu
Od konce roku 1953 do roku 1971 bránila 7 .pěší Korejskou demilitarizovanou zónu její hlavní posádka byla umístěna v Camp Casey v jižní Koreji kde zároveň proběhla reorganizace 7.pěší divize a následně celé armády Spojených států amerických . Dne 2. Dubna roku 1971 se po dlouhých letech vrací do spojených států na základnu Fort Lewis ve Washingtonu a zde byla deaktivována  . V říjnu 1974 byla 7.pěší byla z formována znovu ve Fort Ord , 7.pěší se neúčastnila žádných bojů ve Vietnamu. V roce 1988 se účastnila operace Golden Pheasant v Hondurasu a v roce 1989 se účastnila operací v Panamě na operaci Just Couse a s 82nd Airborne Division se podílely na dobití Panama City. Odkud se následně odebrala do Fort Ord který 1991 byl z úsporných opatření uzavřen a 7.pěší byla přesunuta znovu do Fort Lewis . 7.Pěší divize byla znovu deaktivována ve Fort Lewis .